המיתוסים הגדולים של היופי: האמת מאחורי הסטנדרטים החברתיים

היופי הוא מושג שמקורו בעקרונות אסתטיים, אבל הגדרתו משתנה מתרבות לתרבות ומתקופה לתקופה.

תוכן העניינים

המיתוסים הגדולים של היופי: האמת מאחורי הסטנדרטים החברתיים

המיתוסים הגדולים של היופי הגדרות אלו הושפעו מקבלות חברתיות, אמנות, דת ומדע, וכל אחת מהן הובילה לקיום מיתוסים סביב היופי.

נסקור כמה מהמיתוסים הגדולים שמקורם בסטנדרטים החברתיים.

היופי תואם לדמות רזה לאורך ההיסטוריה

רבות היו התקופות בהן הנשים המלאות והגברים השמנים היוו את הדגם ליופי האולטימטיבי. הסטנדרט הזה שונה מארץ לארץ ובמהלך הזמן. אכן, בקהלים מסוימים, דמות רזה נחשבת לאידיאלית, אך המיתוס שזה הסטנדרט היחיד הוא פשוט שגוי.

כך או אחרת, יש סטנדרט אחד ליופי

כל תרבות בעלת הגדרת יופי משלה. באפריקה, לדוגמה, שיער פרוע ועגלגלים גדולים יכולים להיות סימן ליופי, בעוד באסיה, עיניים גדולות ועור חלק יכולים להיות הגדרה ליופי.

היופי הגנטי הוא המכריע

אף על פי שהגנטיקה משפיעה, היא לא הגורם היחיד להתפתחות היופי. הרגלים, התזונה, הטיפוח והאורח חיים הם כולם גורמים מכריעים בהגדרת היופי של אדם.

מוצרים ייחודיים לעור היא הדרך היחידה לשדרוג היופי

אף על פי שכיוון מוצרים בתחום היופי הפכו לפופולרי, ישנן דרכים רבות אחרות לשדרג את היופי, כולל טיפוח טבעי, תזונה נכונה ופעילות גופנית.

15 טיפים איך להיות סקסית

חשוב לזכור שהיופי הוא מושג יחסי, שמשתנה במהלך הזמן ובין תרבות לתרבות. החברה תמיד תצטרך להגדיר מחדש את הגדרת היופי לפי הסטנדרטים שלה, אך הכי חשוב הוא למצוא את היופי האמיתי בעצמנו ולהאמין בו.

היופי הפיזי הוא המדד היחיד

הרבה מאוד אנשים מאמינים שהיופי הפיזי הוא המדד היחיד ליופי של אדם. אך האמת היא שהיופי האמיתי נמדד גם באופן שבו האדם מתנהג, באופיו, בטוב לבו ובכשרונותיו. היופי הפנימי, כמו אומץ, אהבה, חסד ואמפתיה, משפיעים באופן ישיר על האופן בו אנחנו רואים את האדם.

היופי הוא פנימי ולא חיצוני

אמנם ישנה התמקדות רבה בחברה ביופי החיצוני, אך יש גם אלו שטוענים שהיופי החיצוני אינו חשוב בכלל וכי היופי הפנימי הוא היחיד שחשוב. אך באמת, השווי בין השניים הוא מכריע. היופי החיצוני יכול לגרום לאנשים להתעניין או להתקרב, אך היופי הפנימי הוא שיגרום להם להישאר.

היופי נשי הוא היחיד שמוביל את הסטנדרט

למרות שהמיתוס הזה מתקיים בצורה חזקה בחברה שלנו, גם הגברים נתפסים לפי סטנדרטים חברתיים של יופי. התחפושות, הגודל, הצורה של הגוף, העיצוב של הזקן – הכל משפיע על התפיסה של החברה אילו גברים הם “יפים”.

היופי הוא צורת הגוף בלבד

היופי לא בהכרח קשור לצורת הגוף בלבד. הפרטים הקטנים, כמו הבעת הפנים, הברק בעיניים, או אפילו הקול, יכולים להפוך אדם ל”יפה” בעיני המתבונן.

היופי הוא תופעה מרכזית בחברה האנושית

אך המיתוסים השונים שלו הם הבעה לתפיסות שונות, שמשתנות עם הזמן והמקום. האתגר הוא לא להילחם במיתוסים אלה, אלא להבין את המקורות שלהם ולקבל את היופי בכל צורתו.

עוד על: איך להכין ג’ל אלוורה?

שאלות נפוצות
התרבות, המדיה, ההיסטוריה, הפוליטיקה ומגבלות גיאוגרפיות – כולם הם גורמים שמשפיעים על הגדרת היופי בכל תקופה ובכל מקום.
אף על פי שקיימות מחקרים שמצביעים על תכונות מסוימות שהן אטרקטיביות בצורה אובייקטיבית (כמו סימטריה), היופי בעיקרו הוא מושג יחסי שתלוי בתרבות ובזמן.
אף שהמיהום הזה יכול להשפיע, ישנם גורמים רבים אחרים שמשפיעים על הבריאות הנפשית. אבל בהחלט, הפער בין התמונות במדיה למציאות יכול לגרום לצעירים להרגיש בלחץ.
ברוב המקרים, המוצרים יכולים לשדרג או לשנות את המראה שלך, אך הם לא ישנו אותך באופן קרדינלי. היופי האמיתי הוא התחושה שלך בגוף שלך והאהבה לעצמך.
חשוב לזכור שהיופי האמיתי מגיע מתוך אהבת עצמית. התמקדות ביתרונותיך, קבלה של הגוף והפרטים השונים בו, והתמקדות בבריאות הפיזית והנפשית שלך יכולים לעזור לך להתמודד עם הלחצים הללו.
המדיה היא אחד הגורמים המשפיעים, אך ישנם גורמים רבים נוספים, כמו התרבות, ההיסטוריה, והפסיכולוגיה האנושית.
פסיכולוגיית היופי איך המראה החיצוני שלנו משפיע על הרגש והתודעה
פסיכולוגיית היופי: איך המראה החיצוני שלנו משפיע על הרגש והתודעה
פסיכולוגיית היופי: איך המראה החיצוני שלנו משפיע על הרגש...
טיפוח קיימותי טיפים לבחירת מוצרי יופי שמזיקים פחות לסביבה
טיפוח קיימותי: טיפים לבחירת מוצרי יופי שמזיקים פחות לסביבה
טיפוח קיימותי: טיפים לבחירת מוצרי יופי שמזיקים פחות לסביבה החשיבות...
כל שלב בחיים
יופי בכל גיל: מדריך לטיפוח המתאים לכל שלב בחיים
יופי בכל גיל: מדריך לטיפוח המתאים לכל שלב בחיים כל שלב בחיים...
האם ניתן למנוע קמטים
האם ניתן למנוע קמטים? טיפים מומחים לשמירה על עור חלק ונצחי
האם ניתן למנוע קמטים? טיפים מומחים לשמירה על עור חלק ונצחי האם...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    העגלה שלך
    העגלה שלך ריקהלהמשיך לקנות