כיצד להשיג שקט נפשי: מדיטציה למתחילים ולא רק

השקט נראה כמו מטבע נדיר במיוחד במדינה כמו שלנו, מדיטציה יכולה להיות המפתח לאוצר הרוגע שכולנו חולמות לגלות - וכן, הדרך אליו עשויה להיות מלאה בצחוקים לא צפויים.

תוכן העניינים

כיצד להשיג שקט נפשי: מדיטציה למתחילים ולא רק

כיצד להשיג שקט נפשי:  עולמות השקט והרוגע בישראל דבר שמאוד קשה להשיג, מדיטציה יכולה להיות הפנס שמאיר לנו את הדרך – ולפעמים, האור הזה בהיר מספיק כדי לגלות פנינים של צחוק ושמחה במקומות הכי לא צפויים.”

קצת על שקט נפשי ומדיטציה – לא רק למוניחות ידיים

פעם אחת, בסדנת מדיטציה למתחילים, אחת המשתתפות החליטה שהדרך הטובה ביותר להגיע למצב של ריכוז עמוק היא על ידי התרכזות בקול הצפרדעים מחוץ לחלון. רק שלאחר כמה דקות, היא גילתה שאותו קול מרגיע היה למעשה הגרגור של בטנה. אנחנו כאן לא רק ללמוד איך למדיטט, אלא גם לזכור שלפעמים, הדרך לשקט נפשי עוברת דרך קצת צחוק על עצמנו.

למה מדיטציה? אה, כי החיים!

לפני שנפנה לטכניקות ולהדרכות, בואו נדבר על ה”למה”. למה בעצם מדיטציה? בקצרה, כי החיים. הם מלאים באתגרים, לחצים ורגעים שבהם אנו מרגישות שאנו בתוך מכונת כביסה על תוכנית הסחרחורת. מדיטציה היא אותו לחצן “הפסקה” שאנו כל כך זקוקות לו, אפשרות לעצור את הזמן, לנשום עמוק, ולהתחבר אל עצמנו בשקט.

2024 בפלטת צבעים

המוצר המושלם למדיטציה: לחצו עליי.

אבל, כמו שאת יודעת, להתחיל למדיטט זה לא תמיד קל כמו להחליט לצפות בסרט חדש. זה דורש מחויבות, סבלנות, וקצת מושג שנקרא “התמדה”. והומור. אל תשכחו את ההומור. כי לפעמים, כשאנחנו מנסות להגיע למצב של מדיטציה עמוקה והחתול שלנו מחליט לקפוץ לתוך חיקנו ולספק עיסוי גב לא מתוכנן, הכל שאנו יכולות לעשות זה לצחוק.

ההומור והסיפורים מעשירים את המסע שלנו לשקט נפשי

מזכירים לנו שהדרך אל המטרה יכולה להיות כיפית ומלאה בלמידה עצמית. הם מראים לנו שלא צריך להיות מושלמות בשביל להתחיל; צריך רק להיות מוכנות לנסות ולא לפחד לצחוק על עצמנו בתהליך.

עוד מאמר מעניין על: יופי עתידי.

המדריך המושלם למתחילה – ראשון, אל תשכחי לנשום

כשאת מתחילה למדיטט, ייתכן שתגלי שהמכשול הראשון הוא לזכור לנשום. כן, נשימה, אותו דבר שאנחנו עושות בלי לחשוב מאז שנולדנו. אבל ברגע שמישהו אומר לך “נשום עמוק”, זה כאילו שכחת איך עושים את זה. “איך אני נושמת? האם זה היה נשימה עמוקה מספיק? אולי נשפתי מהר מדי? איך אפשר לספור עד ארבעה בזמן שאני נושמת?!”

הנה כמה טיפים למציאת זמן ומקום למדיטציה, ואיך להתמודד עם החשיבה המופרעת:

 1. מציאת המקום המושלם: אין צורך בחדר מדיטציה מעוצב על ידי מומחה פנג שוי. פינה שקטה בחדר שינה, על הספה בסלון, או אפילו במקלחת (כן, אפשר גם שם). העיקר שתרגישי בנוח.
 2. מציאת זמן למדיטציה: את לא צריכה לקצוב שעתיים מהיום שלך למדיטציה. חמש דקות בזמן שהקפה מטפטף או לפני שאת קמה מהמיטה בבוקר יכולות לעשות פלאים.
 3. התמודדות עם החשיבה המופרעת: תחשבי על המחשבות שלך כמו על פרפרים. הן מתעופפות סביב, אבל את לא צריכה לרוץ אחריהן. פשוט תצפי בהן מתרחקות וחוזרות אל השקט שבתוכך.

זכרי, זה בסדר לצחוק על עצמך כשאת מנסה למצוא את הפוזה הנכונה או כשאת מגלה שנרדמת באמצע המדיטציה. החיוך הוא חלק מהתהליך.

פרק 3: טכניקות מדיטציה למתחילים – אין צורך ברישיון מיוחד

מדיטציה נשמעת כמו משהו שדורש רישיון מיוחד, אבל אני מבטיחה לך, אין צורך לעבור קורס. הנה כמה טכניקות פשוטות שתוכלי להתחיל איתן:

 1. מדיטציית נשימה: ספורי עד ארבעה בכל נשימה פנימה, החזיקי לרגע, ואז ספורי עד ארבעה בכל נשימה החוצה. אם מחשבות מפריעות, זה בסדר להתחיל מחדש. אין פה נקודות זכות.
 2. מדיטציית התמקדות: בחרי פריט או צליל והתמקדי בו בלבד. זה יכול להיות צליל השעון או פריט קטן על השולחן. כשהמחשבות שלך מתחילות לשוטט, הביאי את תשומת לבך חזרה לאותו פריט או צליל.
 3. מדיטציית הודיה: חשבי על שלוש דברים שאת אסירת תודה עליהם בכל יום. זה יכול לעזור לשמור על פרספקטיבה חיובית ולהקנות שקט נפשי.

מדיטציה טרנסנדנטלית

פרק 4: סיפורים מצחיקים – כי לא כל דבר חייב להיות רציני

והנה, זה הזמן לפרק שבו אנחנו מתרפקות על הצד הקליל והמצחיק של המדיטציה. כי לפעמים, הדברים לא הולכים לפי התוכנית, וזה בסדר גמור.

 1. הפעם שניסיתי למדיטט והסתבר שדיברתי עם הצמחים: אחת מהמשתתפות בסדנה שלי סיפרה כיצד, במהלך ניסיון למדיטציה, היא מצאה את עצמה מדברת עם הצמחים בחדרה. היא החליטה שזו טכניקת מדיטציה חדשה שהיא פיתחה: “מדיטציית הצמחים”. הצמחים לא הגיבו, אבל היא אומרת שהם הרגישו מאוד מחוברים לכל התהליך.
 2. כשהנשימות העמוקות הופכות להתעטשות: ניסיון לנשום עמוק יכול להיות מרגיע, אלא אם כן את במקום עם אבק רב. אחת המתרגלות סיפרה על כך שבאמצע מדיטציה, היא התחילה להתעטש כל כך חזק, עד שהכלב שלה חשב שזו משחק חדש והתחיל לרוץ סביבה בהתלהבות. המדיטציה הפכה למשחק תפיסה עם הכלב, אבל היא אומרת שזה היה השיעור הכי מרגיע שהיא קיבלה אי פעם.
 3. המדיטציה שהפכה לשינה וחלום על נינג’ות: לעתים, השקט והרוגע של המדיטציה יכולים להפוך להזמנה מושלמת לשנת צהריים. אחת הנשים שאני מכירה סיפרה כיצד, באחת הפעמים, היא התעוררה ממדיטציה עם זיכרון של חלום מוזר בו היא הייתה נינג’ה מתמודדת עם דרקונים. היא אמרה שהיא לא בטוחה מה המסר שהמוח שלה ניסה לשדר, אבל היא הרגישה מאוד מחוזקת לאחר מכן.

הסיפורים האלה מזכירים לנו שהמסע אל השקט נפשי יכול להיות מלא ברגעים בלתי צפויים, מצחיקים, ולעתים קרובות – מחזקים. החשוב ביותר הוא לזכור לצחוק על עצמנו ולא לקחת את התהליך יותר מדי ברצינות. המסע לשקט נפשי הוא אישי וייחודי לכל אחת, וכל צעד בדרך הזו הוא צעד של גילוי עצמי ולמידה.

עברו לדף הבית: יופי וטיפוח.

שאלות נפוצות
מדיטציה היא תרגול עתיק שמטרתו לסייע בהשגת מצב של שקט נפשי וריכוז עמוק דרך טכניקות שונות, כולל נשימה מודעת והתמקדות.
כלל לא. מדיטציה היא כלי שמתאים לכולם, בלי קשר לרמת הרוחניות או לאמונה פרטית.
אין תשובה אחת, אך התחלה עם חמש דקות ביום יכולה להיות נקודת פתיחה טובה. עם הזמן, תוכלי להאריך את הזמן לפי ההעדפה והנוחות שלך.
זה חלק טבעי מהתהליך. המטרה אינה למחוק מחשבות אלא ללמוד להתמקד מחדש ולא להיסחף אחריהן. עם הזמן, תפתחי יכולת טובה יותר לחזור לריכוז.
הזמן הטוב ביותר הוא זה שמתאים לך ולשגרת היום שלך. רבים מוצאים את הבוקר כזמן מיטבי למדיטציה, אך גם סוף היום יכול להוות זמן מצוין להתרגלות.
כן, רבים מצאו שמדיטציה עוזרת להם להתמודד עם לחץ וחרדה על ידי שיפור היכולת להירגע ולהתמקד ברגע הנוכחי.
מדיטציה בישראל
מדיטציה בישראל: איך למצוא שקט במרחב התוסס
מדיטציה בישראל: איך למצוא שקט במרחב התוסס מדיטציה בישראל:...
רגיעה בשלוש דקות
רגיעה בשלוש דקות: טכניקות מדיטציה לעידן המודרני
רגיעה בשלוש דקות: טכניקות מדיטציה לעידן המודרני רגיעה בשלוש...
לחיות ברגעלחיות ברגע
לחיות ברגע: מדיטציה ככלי להתמודדות עם החיים המודרניים
לחיות ברגע: מדיטציה ככלי להתמודדות עם החיים המודרניים לחיות...
שקט בתוך הסערה
שקט בתוך הסערה: מדיטציה ככלי לחיים מאוזנים
שקט בתוך הסערה: מדיטציה ככלי לחיים מאוזנים שקט בתוך הסערה:...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהלהמשיך לקנות